Używany minivan klasy średniej – czy to dobry nabytek?

Total
0
Shares

Wybór na rynku używanych samochodów w Polsce jest na tyle duży, że każdy znajdzie pojazd adekwatny do konkretnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Sporym zainteresowaniem wśród rodzimych kierowców cieszą się minivany klasy średniej.

Minivan klasy średniej – dla kogo jest odpowiedni?

Minivan klasy średniej taki jak np. Ford S-Max znakomicie się sprawdza w roli samochodu rodzinnego. Są to dość przestronne samochody zapewniające komfort zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Takie auto to również świetne rozwiązanie dla kogoś, kto często podróżuje i zabiera ze sobą więcej bagażu. Minivan klasy średniej polecany jest każdemu, kto ceni sobie przestrzeń i wygodę.

Minivan klasy średniej – gdzie go kupić?

Używanymi minivanami klasy średniej handlują głównie osoby prywatne. Większość transakcji na wtórnym rynku motoryzacyjnym w naszym kraju jest zawierana właśnie między osobami prywatnymi, niemniej nie jest to jedyne rozwiązanie. Pozostają jeszcze komisy oraz salony. Jak podkreślają klienci salonu Autoplaza, zakup samochodu w takim miejscu to strzał w dziesiątkę z wielu powodów. W salonach na sprzedaż wystawiane są przeważnie kilkuletnie auta, a wiadomo, że np. względnie nowy Ford S-Max jest lepszy niż starszy egzemplarz. Co prawda kosztuje więcej, ale da się sporo zaoszczędzić na wydatkach eksploatacyjnych – zwłaszcza jeśli pojazd jest objęty gwarancją dealera.

Minivan klasy średniej – o tym trzeba pamiętać!

Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale istnieją sprawdzone sposoby pozwalające je zminimalizować. Stan techniczny i prawny auta nie powinien wzbudzać żadnych wątpliwości, dlatego należy zapoznać się z dokumentacją. Jeśli pojazd został sprowadzony z zagranicy, muszą to potwierdzać stosowne dokumenty. Najrozsądniej jest wybierać samochody ze stosunkowo niedużym przebiegiem, chociaż tu trzeba się liczyć z większym wydatkiem. Oględzinom musi towarzyszyć jazda próbna – to również świetna sposobność, aby udać się do zaufanego warsztatu i zweryfikować informacje podane przez sprzedawcę.