Używane auto z salonu – czy to dobry wybór?

Total
0
Shares

Plany związane z zakupem samochodu wymagają podjęcia wielu decyzji. Dotyczą one m.in. wieku i stanu pojazdu. Polacy na ogół wybierają auta używane, na co wpływ mają przede wszystkim względy finansowe. Warto przypomnieć o tym, że samochód z rynku wtórnego można nabyć nie tylko od osoby prywatnej.

Używane auto z salonu – czy to możliwe?

Salony samochodowe kojarzą się w głównej mierze z nowymi pojazdami prosto z fabryk. Jak się jednak okazuje, coraz więcej salonów wprowadza do sprzedaży również auta używane. Takich miejsc nie wolno utożsamiać z komisami, ponieważ są to zupełnie inne punkty sprzedażowe. Decydując się na taką właśnie formę nabycia samochodu, należy porównać oferty różnych salonów pod kątem cen oraz zawartości. Jeżeli kogoś od samego początku interesuje auto konkretnej marki, warto poszukać firmy specjalizującej się w sprzedaży samochodów pochodzących od wybranych producentów, np. doświadczony autosalon Honda to strzał w dziesiątkę, gdy w rachubę wchodzą samochody sygnowane marką japońskiego koncernu.

Używane auto z salonu – jakie są zalety takiej transakcji?

W opinii klientów salonu Honda Plaza, który oprócz nowych samochodów prowadzi także sprzedaż aut z rynku wtórnego, zakup używanego pojazdu z salonu jest bardzo dobrym pomysłem z wielu powodów. Pomimo że za samochód trzeba z reguły zapłacić więcej niż za auto od prywatnego sprzedawcy, nabywca może mieć pewność co do zakupionego egzemplarza. Każdy porządny salon cieszący się zaufaniem klientów skrupulatnie sprawdza samochody pod kątem technicznym oraz prawnym, co potwierdzają stosowne dokumenty. Poza tym na sprzedaż są wystawiane stosunkowo młode auta. Zazwyczaj są one objęte gwarancją dealera określaną także mianem gwarancji serwisowej. Nie jest ona tym samym, co gwarancja producenta. Sprzedawca określa w umowie usterki, które w jej ramach można naprawić we wskazanych serwisach. Dzięki temu rozwiązaniu właściciele mogą zaoszczędzić na wydatkach ponoszonych na utrzymanie samochodu. Gwarancja dealera obowiązuje przeważnie przez pół roku.