styl boho

Styl boho – wielobarwny patchwork i nieograniczona wyobraźnia

Total
0
Shares

Od kilku lat wiedzie prym na zmianę ze skandynawskim minimalizmem. Fascynuje z powodu niekontrolowanego chaosu. To właśnie styl boho pozwala na nieograniczoną zabawę fakturami, kolorami i liczbą dodatków. Nazywana najbardziej kolorową stylistyką jest chętnie wprowadzana do kolejnych wnętrz. Jak przygotować ją we własnej przestrzeni?

Styl boho – wnętrza

Estetyka boho przeżywa renesans. Zaczerpnięta z kultury cyganerii oraz Indii nadaje pomieszczeniom oryginalności. To nie styl, w którym wszystko musi do siebie pasować i powinno być jednolite. Im więcej szalonych połączeń kolorów, fasonów i faktur, tym lepiej. Etniczne wzory w formie pamiątek czy nawet mebli odnajdą się w stylu boho. Tutaj możesz do woli eksperymentować na wielu płaszczyznach.

Wykorzystane we wnętrzach meble mogą pochodzić z różnych miejsc. Stół vintage w połączeniu z kolorowymi krzesłami w różnych odcieniach? Czemu nie! Nic nas nie ogranicza, dlatego ikoniczna kanapa z komodą rodem z PRL-u odnajdą się tutaj tak samo jak nowoczesne talerze w zestawieniu ze szklankami wykopanymi z piwnicy babci.

Styl boho w domu – feeria barwnych dodatków

Nie bój się zaszaleć! Kolorowe obrazy, ornamentalne dywany, wzorzyste poduszki – to proste dodatki, które wzmagają poczucie tajemniczej, ale zarazem barwnej atmosfery. W tym przypadku możesz pozwolić sobie również na dodanie nietypowych rozwiązań. Sznurkowy hamak w salonie, drewniana huśtawka w kuchni, a może patchworkowy hamak? Nie krępuj się, tutaj egzotyczny misz-masz jest wskazany.

Pierwsi użytkownicy stylu boho podkreślali także ekologiczne podejście do urządzania przestrzeni. W tej estetyce nie liczy się szybkość, zużywanie lub panująca moda. Postaw raczej na świadomą konsumpcję – nadaj meblom drugiego życia, wykorzystaj pozornie wyświechtane elementy z dotychczasowego wystroju lub odwiedź targi staroci i znajdź ciekawe dodatki, które zagoszczą w twoich pomieszczeniach na dłuższy czas.

Dowiedz się więcej na z https://jarstol.eu.