Shopee – platforma, która podbija Europę

Total
0
Shares

Wszystkie statystyki mówią o tym, że branża e-commerce rośnie w siłę. Po części powodem tego jest pandemia, która obiegła nasz świat. Jednak już teraz, kiedy w większości krajów zdejmowane są wszelkie obostrzenia a sklepy i galerie są otwarte, wielu konsumentów twierdzi, że nie zrezygnuje z zakupów online. Jest to bowiem wygodna i szybka forma, która bez wątpienia pozwala zaoszczędzić czas. A często również pieniądze.

W związku z tym pojawia się coraz więcej przedsiębiorców, którzy chcą próbować swoich sił w sprzedaży online. A to prowadzi też do pojawiania się na rynku nowych portali sprzedażowych. Choć Shopee – singapurskie przedsiębiorstwo – powstało na początku 2015 roku, to jednak dla nas jest nowością. I to nowością, która całkiem nieźle się reklamuje – zarówno w telewizji, jak i w sieci. Nic więc dziwnego, że przekonuje do siebie coraz większą liczbę zarówno przedsiębiorców, jak i konsumentów. Wpływ na to mają także konkurencyjne warunki, jakie platforma oferuje. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców zadaje sobie pytanie – Shopee jak sprzedawać? W jakimś stopniu spróbujemy rozwikłać tę zagadkę.

Shopee jak sprzedawać – korzystaj z nowego kanału sprzedaży i zwiększaj liczbę swoich Klientów

Były obawy ze strony polskich konsumentów, że na Shopee znajdą się produkty delikatnie mówiąc z trochę niższej półki – coś na wzór jednej z największych Chińskich platform sprzedażowych. Jednak okazuje się, że Shopee jest platformą stworzoną z myślą o tych sprzedawcach, którzy wiedzą, co się dobrze sprzedaje i co jest akurat w modzie. Co więcej, na pewno nie można powiedzieć, że jest to nieznana nikomu platforma, która próbuje się wybić na europejskim rynku. W Azji była to druga co do ilości pobrań platforma. Ta tendencja jest także widoczna w Europie. Potwierdzeniem tego, jest coraz większa rzesza Klientów, a także sprzedawców, którzy chcą z niej korzystać. Jednak kolejna platform może być problemem w momencie, kiedy już korzystasz z kilku. Dlaczego? Ponieważ może wprowadzić to chaos. A na tym mogą ucierpieć Klienci oraz ich zamówienia. W takiej sytuacji warto, jest korzystać z pomocy, jakie niesie rynek. Co mamy na myśli? Czytaj dalej.

Apilo, czyli odpowiedź na pytanie – Shopee jak sprzedawać

Zacznijmy może od tego, że oferta Shopee jest atrakcyjna nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla sprzedawców. Na chwilę obecną, z uwagi na to, że są to początki tej platformy na naszym rodzimym rynku, oferuje ona bardzo dobre warunki dla sprzedawców. Zaliczyć można do tego rezygnację z pobierania prowizji oraz brak opłaty abonamentowej. Stan taki ma utrzymywać się przez pół roku. Co ważne w tym czasie, nie będziesz mieć żadnych ograniczeń związanych z możliwościami korzystania z platformy. Będziesz mieć dostęp do wszystkich funkcji zarządzania sprzedażą, jakie oferuje Shopee. A także do narzędzi analitycznych. W połączeniu z platformą stworzoną do zarządzania sprzedażą internetową, jaką jest Apilo zyskasz niemalże idealne rozwiązanie. Co to dla Ciebie w rzeczywistości oznacza? Uzyskasz bardzo skuteczne narzędzie, które pozwoli Ci wejść na nowy rynek ze swoją ofertą. I zarządzać kompleksowo sprzedażą ze wszystkich platform z poziomu jednego interfejsu.

Platforma Apilo w połączeniu z Shopee – sposób na zwiększenie sprzedaży i zadowolenia Klientów

Shopee to platforma, która dba zarówno o konsumenta, jak i sprzedawcę. A jak można zobaczyć na naszym polskim rynku, nie jest to aż tak oczywiste. Wiesz już jak Ciebie, jako przedsiębiorcę zamierzają przyciągnąć, a co z Klientami? Oni także będą mogli korzystać z zalet tej platformy. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o darmowej dostawie – niezależnie od tego, jaka będzie wartość zamówienia. Taka oferta będzie obowiązywała przez pół roku. Dzięki takiemu zabiegowi Shopee chce walczyć z najpopularniejszymi platformami sprzedażowymi na naszym rynku.

Ty jako przedsiębiorca doskonale wiesz, że dobrze jest korzystać ze wszystkich możliwych platform sprzedaży. Każda nowa, która się pojawi, jest szansą na dotarcie do nowej grupy Klientów. Niekiedy ciężko zdać sobie z tego sprawę, ale większa ilość zamówień, może przeobrazić się w spory problem. Zwłaszcza jeśli korzystasz z wielu platform, może wkraść się chaos. Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Apilo to platforma, która stworzona została z myślą o przedsiębiorcach, którym zależy na rozwoju firmy, a tym samym na optymalizacji pracy. Co możesz zyskać korzystając z integracji Apilo z Shopee oraz innymi platformami sprzedażowymi?

Apilo jest nowoczesnym systemem do zarządzania sprzedażą internetową. Dzięki integracji możesz zyskać nie tylko czas, ale również zwiększyć zyski. Jak to jest możliwe? Żeby lepiej Ci to przedstawić, prezentujemy zalety korzystania z Apilo:

  • możliwość obsługi sprzedaży wielokanałowej, czyli zarządzania sprzedażą z wielu kont dostępnych na wielu różnych kanałach – automatyczna wymiana danych i pełna synchronizacja;
  • możliwość wystawiania produktów, edytowania opisów oraz aktualizacja stanów magazynowych. A także automatyzacja procesów na takich platformach jak Amazon, Allegro czy Empik. No i oczywiście opisywana w tym artykule platforma Shopee;
  • automatyzacja wysyłki i sprzedaży – dzięki automatycznym zadaniom masz możliwość szybkiej realizacji przesyłek. Oprócz tego zyskujesz integrację z firmami kurierskimi oraz masz możliwość obsługi i automatyzacji magazynu, procesu pakowania oraz fakturowania;
  • możliwość zarządzania cenami oraz stanami magazynowymi – pełna kontrola na wszystkich platformach jednocześnie;
  • dostęp do raportów oraz analiz, które będą wsparciem w zarządzaniu sprzedażą oraz logistyką;
  • wsparcie techniczne.

Jak widzisz korzyści wynikające z użytkowania systemu Apilo są ogromne. Co więcej, wszystko to sprawia, że możesz w przypadku realizacji 50 zamówień zyskać aż 5 godzin dodatkowego czasu. A wszystko dzięki zwiększeniu efektywności wykonywanych zadań? Jest to czas, który możesz poświęcić na wystawienie większej liczby produktów albo na stworzenie nowych kampanii reklamowych. A możesz po prostu w końcu zacząć się wyrabiać z realizacją zamówień na czas. To także będzie zdecydowanie na plus zarówno dla Ciebie, jak i dla Klientów.