Ogrodzenia z gotowych modułów

Total
0
Shares

Co to są ogrodzenia modułowe? W odróżnieniu od konstrukcji budowanych na miejscu np. murowanych, takie płoty składają się z dopasowanych do siebie elementów, które możemy zakupić w formie gotowej do złożenia. Znajdziemy je w sklepach, hurtowniach, a także bezpośrednio u producentów. Takie płoty mają mnóstwo zalet. Najważniejsza z nich to stosunkowo niski koszt realizacji inwestycji.

Tanie ogrodzenia modułowe

Płoty systemowe, jak często nazywa się ogrodzenia modułowe, powstają w fabrykach. Zaawansowana i zautomatyzowana technologia ich wytwarzania pozwala znacznie obniżyć koszty produkcji takich konstrukcji – dzięki temu są znacznie tańsze od płotów wytwarzanych na indywidualne zamówienie. Koszt budowy obniża też łatwy montaż. Możemy wykonać go samemu lub powierzyć instalację profesjonalnej ekipie, która nie tylko złoży płot na działce, ale odpowiednio przygotuje też grunt oraz osadzi w nim słupki ogrodzeniowe. Cały montaż przebiega sprawnie i szybko dzięki temu, że poszczególne elementy świetnie do siebie pasują. W zestawie są przęsła ogrodzeniowe, słupki, wsporniki oraz akcesoria montażowe z obejmami i śrubami. Ogrodzenia modułowe mają też tę zaletę, że bez problemu dobierzemy do nich bramy i furtki w dopasowanej stylistyce, a także prefabrykowane podmurówki.

Praktyczne i wytrzymałe

Takie ogrodzenia panelowe mają świetne właściwości użytkowe. Po złożeniu zamówienia nie musimy długo czekać na ich dostawę. Usługa transportu często wliczona jest w cenę zakupu. Wykonywane są z wytrzymałych, odpornych na korozję i uszkodzenia mechaniczne materiałów – najczęściej z metalu, ale też tworzyw sztucznych. Nie wymagają częstych, skomplikowanych i kosztochłonnych zabiegów konserwacyjnych, czego nie można powiedzieć np. o płotach drewnianych. Są bardzo solidne i długowieczne. To właśnie z tych powodów należą do najchętniej stawianych ogrodzeń w Polsce. Zdobią posesje prywatne, osiedla wielorodzinne, spotkamy je także przy obiektach komercyjnych oraz budynkach użyteczności publicznej (np. przy szkołach czy urzędach).