serwis ciężarówek

Naprawa ciężarówki w Niemczech – pomoc fachowców

Total
0
Shares

Profesjonalne usługi transportowe wykonywane na obszarze naszego oraz pozostałych krajów są bardzo popularne ze względu na liczne atuty. Często firmy świadczące usługi transportowe decydują się na wysyłanie własnych kierowców do Niemiec lub innych państw, do których trasy prowadzą przez Niemcy. Czasem podczas takiej wyprawy pojazd może zostać unieruchomiony w wyniku jakiejś nagłej awarii spowodowanej zaniedbaniem ze strony właściciela, nieprawidłowym użytkowaniem albo innymi przyczynami czy też zdarzeniami drogowymi.

Można rozróżnić kilka najważniejszych metod zwalczania problemu nagłej awarii, która pojawiła się na trasie. Dość powszechną metodą jest skorzystanie z usług z zakresu pomocy drogowej. Firmy działające w tej branży zajmują się drobnymi naprawami na trasie oraz holowaniem we wskazane miejsca. Poza tym auto można naprawić samodzielnie lub wezwać fachowców z wewnętrznego serwisu, o ile firma transportowa takowy posiada. Poza tym istnieje jeszcze trzecia opcja, jaką jest skorzystanie z usług profesjonalnych serwisów TIR.

Co warto wiedzieć o profesjonalnych mobilnych serwisach TIR?

W branży motoryzacyjnej działają różne profesjonalne serwisy TIR, takie jak na przykład mobilny serwis. Spore grono przedsiębiorców dość chętnie decyduje się na usługi takich fachowców, ponieważ specjaliści tacy potrafią usuwać nawet kompleksowe awarie i usterki bez potrzeby posiadania dostępu do standardowych źródeł zasilania. Serwisy takie zajmują się między innymi poniższymi usługami:

  • skuteczna naprawa silników,
  • remonty skrzyń biegów,
  • naprawa i regeneracja osi SAF,
  • kompleksowe naprawy systemów SCR,
  • wymiana i kalibracja sprzęgła,
  • diagnostyka komputerowa samochodu,
  • naprawa oraz wymiana turbosprężarki,
  • naprawa układu hamulcowego, itp.

Te oraz pozostałe profesjonalne usługi są realizowane z wykorzystaniem nowoczesnego wyposażenia. Używają go pracownicy, którzy są odpowiednio wykwalifikowani oraz mogą się pochwalić dużym doświadczeniem branżowym.

Typowa usługa mobilnego serwisu TIR – podstawowe informacje

Standardowa usługa profesjonalnego serwisu TIR obejmuje telefoniczne ustalenie rodzaju awarii i zakresu wymaganych prac. Kolejną czynnością jest organizacja części zamiennych i przygotowanie wyposażenia. Następnie fachowcy przyjeżdżają na miejsce awarii i dokonują skutecznej naprawy, po której kierowca może ruszać w dalszą drogę bez potrzeby holowania.