łóżko drewniane

Łóżka drewniane – co warto wiedzieć?

Total
0
Shares

Łóżko to najważniejszy mebel w każdej sypialni. Warto poświęcić należytą uwagę podczas wyboru, aby zapewnić sobie zdrowy i komfortowy wypoczynek. Istnieje kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę decydując się na zakup łóżka. 

Drewniane łóżko

W sklepie dbamokregoslup.pl można znaleźć wiele interesujących ofert dotyczących łóżek. Bardzo ciekawą i wartą uwagi propozycją jest łóżko Lk291 Drewmax. Ramę wykonano z drewna dębowego co sprawia, że jest bardzo masywna i solidna. Dodatkowo łóżko posiada dość charakterystyczny, wygięty zagłówek, dzięki czemu prezentuje się bardzo estetycznie. Dodatkowo małe, dekoracyjne nóżki dodają meblowi lekkości i podkreślają jego wyjątkowość. 

Dobry materac

Gwarancją dobrego snu jest właściwie dobrany materac, który zwykle trzeba dokupić oddzielnie. Warto zaznaczyć, że inny model świetnie sprawdzi się dla dzieci, inny dla młodzieży, a inny dla par. Standardowe wymiary materacy dostępnych w ofercie sklepu rozpoczynają się od: 60 x 120 cm, a kończą na 200 x 200 cm. Istnieje jednak możliwość zamówienia materaca o niestandardowych wymiarach za niewielką, dodatkową opłatą. 

Warto także zaznaczyć, że inny model materaca sprawdzi się u alergików, a inny u osób, które na coś chorują lub są niepełnosprawne i większość życia spędzają w łóżku. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będą materace przeciwodleżynowe. 

Jakie powinno być wypełnienie materacy?

Najbardziej popularne są modele materacy, które w środku mają sprężyny i warstwę specjalnej pianki. Można jednak zdecydować się także na modele lateksowe lub kokosowe. W ofercie sklepu dostępne są też materace wykonane jedynie z pianki, które zwykle mają bardzo długi termin gwarancji. 

Dokonując zakupu, warto zwrócić uwagę na jakość materaców – warte zakupu są modele, które będą się sprawdzać przez około 10 lat. 

Meblując nową sypialnię, warto zwrócić szczególną uwagę na wybór dobrego modelu łóżka, a także sprawdzonego materaca. Dzięki temu wypoczynek z pewnością będzie zdrowy i komfortowy, co jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania każdego dnia.