Jakie urządzenie na motor?

Total
0
Shares

Na motor wybrać Smartfon czy tradycyjne urządzenie nawigacyjne? Wybrać możliwości czy bezpieczeństwo? Pomysł na jedno i drugie.

Rynek jest zasypany różnymi nowościami technologicznymi przeznaczonymi dla transportu. Motor jest specyficznym pojazdem, ponieważ nie ma zadaszenia ani szczególnej ochrony kierowcy. Dlatego trudno dobrać na motor odpowiednie urządzenie.

Urządzenie na motor powinno być wodoodporne, ponieważ motocykliści często mierzą się z opadami podczas jazdy. Nawet jeśli deszcz ich nie zaskoczy, to często z własnej woli wyruszają w podróż motorową, w trakcie opadów atmosferycznych. Również zimą muszą obawiać się opadów śniegu. Zatem jaką aplikację, jakie urządzenie wybrać na motor?

Właściwie to wybór spoczywa między wybraniem nawigacji na motor, a smartfonem z aplikacją. Kierowca motoru powinien kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem użytkowania. Jednakże smartfon oferuje więcej możliwości.

Rynek jest obfity w oferty uchwytów do smartfonów przeznaczonych na motor. Dlatego kierowcy często odstępują od kupowania nawigacji. Szczególnie, że smartfon jest wyposażony w nowsze nawigacji oraz dodatkowe funkcje. Telefon oferuje nawigacje bardziej intuicyjne a dodatkowo, nie płacisz dodatkowo za nowe urządzenie, bo przecież już je masz. Zadajmy sobie jednak pytanie czy tradycyjna nawigacja jest bezpieczniejsza do smartfonu?

Do zalet nawigacji w smartfonie można niewątpliwie zaliczyć możliwość planowania trasy, przełączania się miedzy różnymi aplikacjami, dostęp do sieci społecznościowej Open Street Maps. Należy dodać, że rozwiązanie to jest najtańsze, ponieważ wykorzystuje posiadany już telefon. Dodatkowo smartfony rzadko są odporne na wodę, a krople potrafią zmienić trasę przejazdu. Jeżeli smartfon miałby być odporny na wodę, to może kosztować o wiele więcej niż tradycyjna nawigacja na motor. Dodatkowo w ciepłe dni smartfon szybko się przegrzewa, a do tego błyskawicznie zużywa baterię. Używanie własnego telefonu do nawigacji motoru wydaje się kiepskim pomysłem.

Natomiast tradycyjna nawigacja na motor to już wydatek rzędu 500zł lub drożej. Tradycyjne urządzenie nawigacyjne na motor jest niemalże pancerne. Skonstruowane tak aby było odporne na brud, dym i inne zanieczyszczenia. A przede wszystkim odporne na wodę! Zatem jest to zdecydowanie bardziej bezpieczne urządzenie motocyklowe.

Jednakże pamiętaj, że smartfon na motocykl oferuje znacznie więcej niż nawigacja. Może rozwiązaniem jest używanie smartfonu na motocykl, schowanego we własnej kieszeni albo torbie?