Jak stworzyć mobilny sklep internetowy?

Total
0
Shares

Jak stworzyć mobilny sklep internetowy? Planujesz otworzyć swój pierwszy sklep internetowy? Nie wiesz, z jakiej platformy sklepowej skorzystać? Zastanawiasz się, czy warto otworzyć także mobilny sklep internetowy? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury!

  1. Jaką platformę sprzedażową wybrać dla sklepu internetowego?
  2. Zarządzanie sklepem internetowym na urządzeniach mobilnych
  3. Wersja mobilna sklepu internetowego – dlaczego jest ważna?

Jeśli szukasz sprawdzonej platformy e-commerce, dzięki której będziesz mógł otworzyć swój pierwszy sklep internetowy, już teraz sprawdź nasze polecenie! W niniejszym artykule podpowiadamy, która platforma sprzedażowa aktualnie cieszy się sporą popularnością.

Jaką platformę sprzedażową wybrać dla sklepu internetowego?

Shopify to platforma e-commerce, która skutecznie pomaga handlowcom na całym świecie zarówno hostować, jak i tworzyć sklepy internetowe. To również narzędzie, które pomaga przesyłać produkty, pobierać za nie płatności i oczywiście zarabiać. Na tle konkurencyjnych rozwiązań Shopify wyróżnia się swoim prostym i przejrzystym interfejsem. Działa bezpośrednio z poziomu każdej przeglądarki, a dodatkowo oferuje użytkownikom ogromną ilość przeróżnych funkcji – na przykład pobieranie podatków czy płatność kartą kredytową.

System ten jest dostępny w kilku pakietach. Sporą popularnością cieszy się Shopify Plus, który jest aktualnie najdroższym, ale i najbardziej rozbudowanym narzędziem. Między sobą poszczególne pakiety różnią się nie tylko funkcjami, ale i infrastrukturą. Różnice te widać, chociażby w ilości powiązanych sklepów lub magazynów czy ilości dostępnych kont dla poszczególnych użytkowników. Szczegóły na temat opcji, które są dostępne w danym pakiecie, znajdziesz na stronie marki.

Shopify to także doskonałe rozwiązanie dla programistów, którzy chcieliby nieco poszerzyć swoje umiejętności i doświadczenie. Każdy zainteresowany może zostać Shopify Developer i rozwijać swoją karierę właśnie w oparciu o ten system.

Zarządzanie sklepem internetowym na urządzeniach mobilnych

Zaletą platformy Shopify Polska jest również to, że możesz bez problemu zarządzać swoim sklepem z poziomu smartfona. Firma udostępnia aplikację do pobrania na telefony z systemem iOS lub Android. Wystarczy ją ściągnąć i zalogować się na swoje konto. Możesz także akceptować płatności osobiście, wykorzystując do tego aplikację Shopify POS.

Pamiętaj, by nadać odpowiednie uprawnienia swoim pracownikom. Bez tych uprawnień nie będą oni mogli wyświetlać ekranu „Zamówienia” po zalogowaniu się do administracyjnego panelu.

Wersja mobilna sklepu internetowego – dlaczego jest ważna?

Zastanawiasz się, dlaczego warto mieć wersję mobilną swojego sklepu internetowego? Otóż wielu ludzi coraz częściej korzysta ze smartfonów, robiąc również zakupy. Witryna Twojego sklepu z reguły przystosowana jest do komputerów stacjonarnych i laptopów. Jeśli ktoś chce złożyć zamówienie przez telefon, wykorzystując do tego wgraną w nim przeglądarkę, sama nawigacja na tak małym ekranie może być uciążliwa. Dlatego warto przystosować stronę do działań również na smartfonie. Świetnym rozwiązaniem może okazać się także stworzenie specjalnej aplikacji swojego sklepu – jednakże jest to zwykle sprawa nieco bardziej złożona i stosunkowo droższa.

Responsive web design i zadbanie o mobilne sklepy internetowe to podstawa. Jeżeli chcesz, aby w sklepie internetowym było wiele zamówień, nie możesz zapominać o wersji mobilnej. Urządzenia mobilne cieszą się obecnie dużą popularnością i wiele osób korzysta za ich pośrednictwem ze sklepów internetowych. Jeżeli więc nie ma mobilnej wersji strony, to klienci mogą nie chcieć korzystać ze strony sklepu. Strona responsywna nie tylko ułatwi im zakupy, ale też będzie wizytówką firmy.