podłoga

Jak najlepiej wyczyścić ścianę z kurzu?

Total
0
Shares

Chcesz, żeby twoje ściany znów wyglądały jak świeżo pomalowane? A więc pora doprowadzić je do porządku! Niestety, ściany podobnie jak wszystko inne w naszym domu z czasem pokrywają się kurzem, którego od czasu do czasu trzeba się pozbyć. Czym najlepiej je odkurzyć i jak się do tego przygotować? Podpowiadamy!

Można by pomyśleć, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista – ścianę odkurza się odkurzaczem… ale czy na pewno? Końcówki odkurzacza mogą przypadkiem zostawić na ścianie czarne, wyraźnie odznaczające się szczególnie na jasnych ścianach smugi, które na domiar złego mogą być dość trudne do usunięcia. Twarde, plastikowe końcówki można teoretycznie zamienić na specjalne szczotki, które czasami są dołączone do odkurzacza – te jednak mogą porysować twoje ściany, a tego raczej wolałbyś uniknąć, prawda? Najlepszym rozwiązaniem jest więc… użycie miotełki z mikrofibry dedykowanej właśnie do usuwania kurzu!

Miotełka do kurzu – jak działa?

Miotełki z mikrofibry są produktami, które doskonale radzą sobie ze zbieraniem i usuwaniem kurzu ze ścian. Miękka i delikatna tkanina, z której są wykonane, z jednej strony zupełnie eliminuje ryzyko nieumyślnego zarysowania, z drugiej natomiast świetnie chłonie cząsteczki kurzu i zatrzymuje je w sobie aż do momentu przepłukania miotełki. Jakby tego było mało, dostępne na rynku miotełki z mikrofibry są wyprofilowane w taki sposób, abyś z ich pomocą mógł z łatwością dotrzeć nawet do najbardziej niedostępnych zakamarków twojego domu. Właśnie dlatego to właśnie one są najlepszym rozwiązaniem, jeśli szukasz prostego i efektywnego narzędzia do odkurzenia swoich ścian.

Odkurzanie ścian – o czym musisz pamiętać?

Aby odkurzanie ścian przebiegło sprawnie i bezproblemowo, musisz pamiętać o trzech podstawowych zasadach:

1. Odkurzaj od góry do dołu – dzięki temu ściana będzie czysta powyżej twojej miotełki, a co za tym idzie nie będzie mogła zabrudzić się przez ewentualne opadające drobinki kurzu

2. Zacznij od sufitu – w końcu to najwyższy punkt każdego pomieszczenia.

3. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie – jeśli do czyszczenia ścian musisz wspiąć się np. na drabinę, zadbaj o to, aby była ona stabilnie i prawidłowo ustawiona, tak aby móc w spokoju sprzątać nawet „na wysokościach”.

Artykuł powstał przy współpracy z https://laboratoriumpanidomu.pl