woda

Filtry przepływowe – z korzyścią dla zdrowia, portfela i planety

Total
0
Shares

Filtr przepływowy – czy może jednocześnie służyć naszemu zdrowiu, przygotowywanym potrawom, ekologii i sprzętom domowym? Odpowiedź brzmi – tak! Jak to możliwe?

Filtry przepływowe to najskuteczniejszy sposób na podwyższenie jakości wody w miejscu jej poboru. Z tego względu urządzenia te zyskują na popularności. Jakie dają korzyści oprócz wygody użytkowania?

Jakie zalety mają filtry przepływowe?

Nie ulega wątpliwości, że filtrowanie wody daje wiele korzyści. Wśród nich warto wspomnieć o korzyściach dla zdrowia, planety i ekologii. Nielimitowany dostęp do wody filtrowanej prosto z kranu sprzyja odpowiedniemu nawodnieniu organizmu. Zamiast chodzić do sklepu i dźwigać ciężkie butelki z wodą wystarczy jedynie odkręcić kran. Co więcej, jest to spora oszczędność dla naszego portfela. Nawet uwzględniając koszt wymiennego filtra litr wody z kranu jest kilkunastokrotnie niższy niż w przypadku wody kupowanej w butelkach! Nie bez znaczenia jest koszt dla ekologii. Plastikowe butelki zatruwają nasze środowisko, a mikrocząsteczki plastiku przenikają nie tylko do wód i gleb, ale również do naszego organizmu.

Filtry przepływowe działają na kilku poziomach. Filtr polipropylenowy usuwa zanieczyszczenia mechaniczne takie jak drobinki żwiru, piasku czy rdzy pochodzące z przestarzałych instalacji. Filtr węglowy z kolei pozytywnie wpływa na smak, zapach i zabarwienie wody usuwając z niej związki chloru. Filtr żywiczny natomiast posiada zdolność redukcji soli wapnia i magnezu chroniąc tym samym urządzenia AGD przed kamieniem.

Kiedy warto zainstalować filtr przepływowy?

Filtr do wody przepływowy świetnie sprawdza się w gospodarstwach domowych, w których zużycie wody jest duże. Z tego względu nadaje się także do restauracji i biur. Warto korzystać z niego także wówczas gdy woda w domu jest twarda. Pozwoli to m.in chronić sprzęty domowe takie jak zmywarka czy ekspres do kawy, a także pralkę czy czajnik. Jak sprawdzić czy woda z kranu jest twarda? Zazwyczaj widać to po zaciekach na zlewozmywakach lub grzałkach takich urządzeń jak czajniki elektryczne. Zaniedbanie urządzeń wpływa na skrócenie ich żywotności i narażenie na niepotrzebne wydatki. Szukasz odpowiedniego filtra przepływowego? Więcej informacji znajdziesz na dafi.pl/filtry-przeplywowe.

Dostęp do wody filtrowanej w domu to ogromna zmiana jakości codziennego życia wszystkich domowników!

Woda filtrowana pozbawiona jest pozostałości metali ciężkich, a w przypadku niektórych filtrów także bakterii i wirusów oraz pestycydów! Świetnie nadaje się nie tylko do bezpośredniego picia, ale także przyrządzania potraw, mycia warzyw i owoców oraz zmywania naczyń.