Ekstremalne upały! Jak poradzić sobie z męczącą, wysoką temperaturą?

Total
0
Shares

Trzeba przyznać, że tegoroczne lato, zafundowało nam pogodowy rollercoaster. Mierzymy się głownie z wysokimi temperaturami i gwałtownymi burzami. Choć zaznaliśmy kilku dni całkiem spokojnej i przyjemnej pogody, synoptyce nie pozostawiają złudzeń – to, jeszcze nie koniec! Zachodnio-południowa część Europy już mierzy się z kolejną falą upałów, które lada dzień, dotrą również do nas. Temperatury mają być rekordowo wysokie, co niestety nie jest optymistyczną wizją. Taka pogoda jest nie tylko męcząca dla organizmu, ale również niebezpieczna. Jak zatem przetrwać upał?

Skuteczne sposoby, przynoszące ukojenie w upał!

1. Woda i jeszcze raz woda! W okresie upałów, nawadnianie jest szczególnie ważne. Zimna woda, która dodatkowo może być uzupełniona miętą i cytryną świetnie orzeźwia i pomaga zachować odpowiedni poziom energii. Najlepiej cały czas mieć przy sobie butelkę z wodą i regularnie ją popijać.

2. Zimny prysznic! Kiedy czujesz się już mocno zmęczony, spocony i zgrzany i masz akurat, taką możliwość zafunduj sobie zimny prysznic. Letnia woda, którą poczujesz na swoim ciele, bardzo szybko przynosi ukojenie!

3. Woda termalna do skrapiania twarzy. Taka woda w formie aerozolu to kolejny sposób na doraźne orzeźwienie i ukojenie zgrzanego organizmu. Taki produkt, również można posiadać po prostu przy sobie i korzystać z niej regularnie w ciągu dnia.

4. Letnie akcesoria. Takie atrybuty, jak letni kapelusz lub czapka, a także okulary przeciwsłoneczne i kremy z filtrem, są niezbędnikami podczas upałów. Mogą chronić nawet przed udarem, czy też oparzeniami słonecznymi.

5. Zaciemnianie mieszkania! W upalne dni najlepiej całkowicie zasłonić żaluzje, rolety, czy też ściągnąć zasłony. Brak dostępu słońca do pomieszczenia sprawia, że nie nagrzewa się ono zbyt mocno, zatem mamy w nim znacznie niższą temperaturę niż na zewnątrz.

6. Zapewnij sobie komfort. Luźna, cienka odzież, lekkie obuwie, związane włosy i minimalny makijaż, również wpływają na nasze samopoczucie w gorące dni. Dlatego, szczególnie zwróć uwagę na te aspekty.

7. Pozwól sobie na błogi odpoczynek. Poziom energii w upały raczej spada, co jest całkowicie normalne. W taki czas najlepiej się oszczędzać. Wskazany jest odpoczynek. Wieczorny relaks w wannie lub chłodny kompres, świetnie ukoją organizm.