Czy ubezpieczenie iphona to opłacalna inwestycja?

Total
0
Shares

Nowe telefony marki Apple należą do jednych z najdroższych urządzeń na rynku. Każdy iPhone kupowany w salonie chwilę po premierze (a czasem nawet jeszcze przed nią) stanowi niemały wydatek. Nawet podstawowe modele, które nie zostały wyposażone w najwyższe parametry i zaawansowane funkcje, wiążą się z niemałą inwestycją dla wielu osób. Czy w takim razie po zakupie nowego iPhone’a warto skorzystać z opcji ubezpieczenia? A co ze starszymi urządzeniami – czy one także powinny zostać objęte dodatkową ochroną? Sprawdźmy!

Ubezpieczenie iPhona dla wielu osób stanowi przedmiot rozważań – czy decydując się na tak duży wydatek, warto jeszcze dodatkowo dopłacać za specjalną ochronę? Jakie jest najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji? Chociaż stanowiska są różne, to istnieje jednak szereg argumentów przechylających szalę na stronę jednej z opcji. Jakiej?

Czy ubezpieczenie iPhona ma sens?

Czy wiesz, że jednym z elementów smartfona, który najczęściej ulega awarii, jest… ekran? Zgadza się, to właśnie wyświetlacz stale narażamy na wiele potencjalnych uszkodzeń. Wyobraź sobie teraz, że po zakupie nowego urządzenia musisz wymienić w nim akurat ekran – np. z powodu drobnego wypadku. Koszt naprawy będzie wysoki… chyba, że masz wykupioną opcję ubezpieczenia – w takiej sytuacji usługodawca zajmie się przywróceniem Twojemu iPhone’owi dawnej świetności w ramach stałej, z reguły niewielkiej opłaty abonamentowej. Regularny wydatek w postaci ubezpieczenia opłaca się wtedy, kiedy nie tylko usługa obejmuje wiele rodzajów naprawy uszkodzeń (zwłaszcza ekranu), lecz także w przypadku, gdy kwota rocznego abonamentu jest niższa niż jednorazowa naprawa najdroższej części smartfona. Co więcej, ubezpieczyciele często oferują usługę w formie “od drzwi do drzwi”, co oznacza, że odbierają uszkodzone urządzenie z Twojego domu, a następnie dostarczają Ci naprawiony sprzęt pod samo wejście. Czy to nie wygodniejsze rozwiązanie, niż szukanie rzetelnej usługi naprawy na własną rękę?

Rozwiązanie dla każdego?

Zarówno osoby posiadające starsze modele telefonów od Apple, jak i świeżo upieczone właścicielki i właściciele nowych iPhone’ów mogą skorzystać z opcji ubezpieczenia. Warto dbać o kondycję swojego sprzętu elektronicznego, żeby przedłużać jego żywotność, a tym samym – produkować mniej odpadów.