5 błędów kosmetycznych, które sprawiają, że starzejesz się szybciej

Total
0
Shares

Te złe nawyki sprawiają, że Twoja cera wygląda na poszarzałą i zmęczoną. Oto nasze wskazówki dotyczące młodszej i dłużej zachowującej świeżość skóry.

1. Wystawianie się na działanie promieni słonecznych bez ochrony przeciwsłonecznej.

Słońce jest jednym z największych czynników przyczyniających się do przedwczesnego starzenia się skóry. Mówimy o słońcu i wystawianiu się na jego działanie. Zarówno promienie UVA jak i UVB są bardzo agresywne i powodują powstawanie zmarszczek i plam. Jest tylko jedno rozwiązanie, aby temu zapobiec: ochrona przeciwsłoneczna. Dermatolodzy zalecają stosowanie faktora równego lub wyższego niż 30 każdego dnia, nawet zimą!

2. Nadmierne złuszczanie naskórka.

Chociaż zaleca się złuszczanie skóry twarzy raz w tygodniu, absolutnie unikaj powtarzania tej czynności częściej. Peelingi, zwłaszcza te z ziarnami, osłabiają barierę ochronną skóry. Skóra może z czasem stać się bardziej wrażliwa i przepuszczalna dla czynników zewnętrznych.

3. Niewystarczająca ilość snu.

Być może sam się o tym przekonałeś. Po krótkiej nocy cera jest matowa, a cienie, które trzeba zatuszować, są bardziej widoczne. Aby mieć piękną skórę, ważne jest, aby przesypiać co najmniej 7 godzin w ciągu nocy. Jednocześnie należy prowadzić zdrowy tryb życia, unikając alkoholu, papierosów i fast foodów.

4. Zapominanie o usunięciu makijażu.

Dlaczego nieusuwanie makijażu to taki wielki problem? Ponieważ to właśnie w nocy skóra się regeneruje. Jednak przyduszone makijażem komórki nie są już w stanie przeprowadzić tej odnowy. W rezultacie pory zatykają się i rozwijają się w nich bakterie. W krótkim okresie czasu oznacza to zaskórniki i wypryski. W dłuższej perspektywie ryzykujesz, że Twoja cera stanie się bardziej matowa i pojawi się więcej zmarszczek.

5. Pominięcie pielęgnacji dekoltu i szyi.

Stosując produkty do pielęgnacji skóry, uważaj, aby nie zaniedbać szyi i dekoltu w celu uwydatnienia piersi. Ponieważ skóra jest tam bardzo cienka i delikatna, ma tendencję do szybszego wiotczenia. Spowolnij proces starzenia się skóry, stosując specjalne kremy ujędrniające. Codziennie, po nałożeniu kremu na dzień na twarz, nałóż niewielką ilość na ten obszar i delikatnie wmasuj.