4 powody, dla których warto podjąć studia na kierunku dietetyka

Total
0
Shares

Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Ze zdrowego stylu życia nie rezygnują nawet ci, którzy mogą pochwalić się nienaganną sylwetką. W konsekwencji zachodzących zmian coraz większy prestiż zyskuje zawód dietetyka, a współpracę ze specjalistą po studiach chętnie podejmują nie tylko osoby prywatne.

Dietetykastudia wielu możliwości

Dietetyka jako dziedzina nauki, koncentruje się na racjonalnych sposobach odżywiania, uwzględniających potrzeby konkretnego organizmu. Całościowe podejście do pacjenta pozwala komponować plany żywieniowe, dedykowane osobom zdrowym i zmagającym się ze schorzeniami o różnym charakterze. Podejmując studia na kierunku dietetyka, zdobędziesz wymagane kwalifikacje. Powodów, dla których warto wybrać właśnie tę ścieżkę kariery, jest jednak więcej.

1. Absolwenci studiów I i II stopnia na kierunku dietetyka są uprawnieni do tytułowania się dietetykiem. Takich uprawnień nie gwarantują studia podyplomowe i szkolenia z zakresu dietetyki – mimo że pozwalają na otwarcie działalności gospodarczej i udzielanie porad w charakterze doradcy żywieniowego.

2. Studia na kierunku dietetyka, na nieszczęście społeczeństwa, są przyszłościowe. Problem nadwagi i otyłości zaczyna dotyczyć coraz większej liczby osób w różnym wieku, a nieleczony prowadzi do wielu, najczęściej niebezpiecznych chorób. Wniosek nasuwa się sam – jeżeli sytuacja się nie zmieni, w niedalekiej przyszłości wykwalifikowani dietetycy będą dosłownie – rozchwytywani.

3. Ukończenie studiów na kierunku dietetyka umożliwia podjęcie pracy o różnym charakterze. Wyższe wykształcenie kierunkowe przyda się w laboratoriach, publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, gabinetach prywatnych, a także – zakładach produkcji żywności, organizacjach sportowych oraz instytucjach poradnictwa żywieniowego.

4. Absolwenci studiów z zakresu dietetyki mają szansę na ciągły rozwój. Wykształcenie wyższe mogą uzupełniać studia podyplomowe, szkolenia i kursy. Dietetyk, po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji, może równocześnie wykonywać zawód trenera personalnego, oferując pacjentom kompleksowe wsparcie.

Zawód dla ludzi z pasją

W zawodzie dietetyka najlepiej odnajdują się ci, których pasjonuje zdrowy styl życia. Nie bez znaczenia są również konkretne cechy charakteru – umiejętność nawiązywania relacji opartych na zaufaniu, empatia i konsekwencja w działaniu. Zwłaszcza, że studia na kierunku dietetyka wymagają systematycznej nauki i zdobywania dodatkowej wiedzy, również po uzyskaniu tytułu magistra.